Najčastejšie otázky

Najčastejšie otázky budúcich mladomanželov

Kto zachytí váš svadobný deň?

Ja, Michal Bednár. Pozrite si sekciu o mne, aby ste ma trochu lepšie poznali.

Ako vyzerá moja práca počas svadobného dňa?

Svadobný deň je predovšetkým Váš deň, vždy sa snažím byť neviditeľný, nijako nezasahovať do diania, zachytávať momenty tak ako sa stanú. Samozrejme ak ma požiadate o radu, som tu pre Vás.

Snažím sa vytvoriť súvislý reportážny dokument plný emócií, ktorý zachytáva Váš svadobný deň, tak aby ste sa pri tom cítili pohodlne a nerušene.

Môžeme vysloviť naše priania, nápady a myšlienky?

Áno, samozrejme. Neváhajte sa mi zdôveriť s Vašimi nápadmi.

S akou technikou fotíš?

Fotím dvoma fotoaparátmi značky Canon 5D Mark IV a R6, to mi dáva okamžitú zálohu v prípade, že sa niečo stane. Používam profesionálne objektívy (35mm 1.4, 50mm 1.4, 85 mm 1,2). Snažím sa vyhnúť použitiu blesku, pokiaľ to nieje naozaj nevyhnutné.

Robíš aj video?

Nie.

Kde nájdeme cenník?

Vyplňte prosím kontaktný formulár na mojej stránke a pošlem vám cenovú ponuku. Čím viac informácií, tým lepšie.

Kedy je potrebné ťa kontaktovať?

Ak plánujete svadbu v najžiadanejších termínoch, teda počas svadobnej sezóny ako je jún-september, odporúčam Vám ma kontaktovať aspoň 14-16 mesiacov pred svadbou. V ostatných prípadoch, by mal stačiť rok pred tým.

Ako si môžeme objednať službu?

Po skontrolovaní dostupnosti dátumu, ktorý ste si vybrali, sa termín stáva záväzný pre Vás a rovnako aj pre mňa, až po úhrade rezervačného poplatku. Zvyšok sumy za balík je znížený o tento poplatok. Vždy uprednostňujem (ak je to možné), aby sme sa osobne stretli pred svadbou a prešli si spoločne detaily a lepšie sa spoznali. Niekedy je to náročné, hlavne kvôli vzdialenosti, ale dnešná doba ponúka takmer neobmedzené možnosti na komunikáciu (videohovor).

Je rezervačný poplatok vratný?

Rezervačný poplatok v prípade zrušenia svadby nie je vratný. Je to samostatná služba, kde od momentu prijatia platby odmietam nasledujúce nové dopyty. Ak potrebujete zmeniť pôvodne dohodnutý termín, rezervačný poplatok je prenosný na nový termín len v prípade, že je mnou dostupný.

Aký počet fotografií je v cene?

Počet odovzdaných fotografií sa môže líšiť. Veľmi rád Vám odovzdám všetko, čo sa nám podarí zachytiť. Samozrejme fotografie musia vždy prejsť triedením. Od 200 do 900 fotografií, v závislosti od objednaného balíka a veľkosti svadby. Niekoľko dní po svadbe si na mojej webovej stránke nájdete Váš svadobný príbeh s výberom fotografií, ktoré úplne opisujú Váš svadobný deň. Všetky fotografie sú odovzdané vo formáte JPEG v najvyššom rozlíšení. Všetky fotografie, budú dostupné aj v súkromnej galérii, ktorú môžete zdieľať medzi priateľmi a rodinou, poskytnem vám odkaz a heslo.

Aký počet fotografií nám vytlačíš a ako dostaneme fotografie odovzdané?

Počet tlačených fotografií sa líši v závislosti od objednaného balíka. Fotografie odovzdávam v digitálnej podobe, na USB kľúči alebo v elegantnej drevenej krabičke.

Ako dlho trvá kým dostaneme fotografie?

Všeobecne sa čas spracovania tak veľkého množstva fotografií pohybuje na približne 90 dní po svadbe. Ak ale potrebujete svoje fotografie súrne skôr, dajte mi vedieť, nájdeme spoločnú cestu ako to vyriešime.

Upravuješ fotografie?

Áno, všetky fotografie, ktoré odovzdávam, sú upravené z hľadiska expozície, kontrastu a farieb. Fotografie upravujem tak, aby výsledné fotky pôsobili prirodzene (nerobím výraznú retuš).

Ako dlho zostaneš?

V závislosti od vybraného svadobného balíka alebo najneskôr do 01.00 h. Každá začatá hodina nad rámec balíka 50 €.

Treba ti zabezpečiť ubytovanie?

Všetko záleží od okolností a vzdialenosti, ktorú musím precestovať, ale nie je to podmienka. Avšak aj ja mám svoje fyzické limity a preto mi padne vhod, ak si môžem po celodennej svadbe odpočinúť a necestovať dlhú trasu domov. Nie som na ubytovanie náročný, takže mi stačí izba a sprcha. 🙂

Máš cestovné náklady?

Cestovné náklady neúčtujem do vzdialenosti 15 km. Za touto hranicou účtujem cenu 0,25€/km. Pri vzdialenejšej trase stanovím cenu individuálne. V prípade potreby môžem účtovať aj náklady spojené s ubytovaním. Vo všeobecnosti sa vždy snažím nájsť najlacnejšie riešenie. Aby som vedel určiť presnejšiu cenu za dopravu, uveďte mi prosím miesto obradu a hostiny, prípadne aj miesta príprav nevesty a ženícha ak ich plánujete v inom meste.

Najčastejšie otázky

Môžeme vysloviť naše priania, nápady a myšlienky?

Áno, samozrejme. Neváhajte sa mi zdôveriť s Vašimi nápadmi.

Čo si obliecť na fotenie?

Myslite na to, že to čo si na fotenie oblečiete, má veľký vplyv na konečný výsledok. Nielen to ako Vás vyfotím.

Vyberajte veci bez nápisov a obrázkov, mužom veľmi pristanú košele, svetríky, tričká – jednofarebné, s pásikmi alebo károm.

Ženy nezabúdajte na šaty alebo sukne.

Pri deťoch sa niekedy oblečeniu s obrázkami nedá vyhnúť, ale pokúste sa oblečenie krásne zladiť.

Ideálne zvoliť jemné pastelové farby.

Ako dlho trvá fotenie?

Dĺžka fotografovania záleží aj od výberu balíka. A teda sa môže líšiť. Od 0,5 až 2 hodín.

Aký počet fotografií je v cene?

Počet fotografií je stanovený v jednotlivých balíkoch.

Aký počet fotografií nám vytlačíš a ako dostaneme fotografie odovzdané?

Počet tlačených fotografií sa líši v závislosti od objednaného balíka. Fotografie odovzdávam v digitálnej podobe.

Upravuješ fotografie?

Áno, všetky fotografie, ktoré odovzdávam, sú upravené z hľadiska expozície, kontrastu a farieb. Fotografie upravujem tak, aby výsledné fotky pôsobili prirodzene (nerobím výraznú retuš).

Ako dlho trvá kým dostaneme fotografie?

Doba dodania je približne 30 dní a môže sa líšiť v závislosti na aktuálnej vyťaženosti.

Kde nájdeme cenník?

Cenník exteriérových balíkov je voľne dostupný na webovej stránke.

S akou technikou fotítš?

Fotím dvoma fotoaparátmi značky Canon 5D Mark IV a 6D, to mi dáva okamžitú zálohu v prípade, že sa niečo stane. Používam profesionálne objektívy (35mm 1.4, 50mm 1.4, 85 mm 1,2). Snažím sa vyhnúť použitiu blesku, pokiaľ to nieje naozaj nevyhnutné.

Máš cestovné náklady?

Doprava je prvých 10 km od Drahoviec zdarma. Inak 0,25 €/km.

Pri vzdialenejšej trase stanovím cenu individuálne.